Rugpjūčio 3 dieną Šalčininkų rajono savivaldybės Tarybos posėdžio metu buvo surengtas susitikimas su projekto „Transeuropinio tinklo kelio E85 (Vilnius–Lyda) rekonstrukcija“ užsakovo - Lietuvos automobilių kelių direkcijos - ir projekto rangovo - UAB „Lemminkainen Lietuva“ - atstovais.

Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos posėdžių salėje susirinkusiems savivaldybės vadovams, tarybos nariams, seniūnams Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Projektų įgyvendinimo skyriaus inžinerius Rolandas Petkevičius papasakojo apie vykdomą sudėtingą projektą, jo įgyvendinimo priežastis ir laukiamus rezultatus.

– Kelias E85 (A15) Vilnius–Lyda, Lietuvos teritorijoje jungiantis šalies sostinę Vilnių su Šalčininkų miestu, yra viena iš pagrindinių transporto jungčių Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, priklausanti TEN-T kelių tinklui. Šiame kelyje pasiskirsto transporto srautai, vykstantys iš Vilniaus į Lydą, iš Baltarusijos per Vilnių į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį keliu E28 (A16) ir atvirkščiai. Šiuo keliu taip pat naudojasi tranzitinis transportas iš Lenkijos. Tokiu būdu kelias įsijungia į I (VIA Baltica) ir IXB tarptautinius transporto koridorius.

Pagrindinis projekto „Transeuropinio tinklo kelio E85 (Vilnius–Lyda) rekonstrukcija“ tikslas – rekonstruoti ruožus, neatitinkančius transporto koridoriams keliamų reikalavimų, užtikrinti saugias ir patogias automobilių eismo sąlygas, atitinkančias eismo intensyvumo lygį, kelio reikšmę ir tarptautinius standartus. Atlikus kelio E85 (A15) Vilnius–Lyda 30,3–41,5 km ruožo rekonstravimo darbus bus pagerinta kelių infrastruktūra Lietuvos pietrytinėje dalyje, padidės maršruto patrauklumas Lietuvos bei užsienio šalių eismo dalyviams.

Šiuo metu yra atliekami 11,2 km kelio rekonstrukcijos darbai, vykdoma tilto per Visinčią rekonstrukcija, įdiegiamos saugaus eismo priemonės, rekonstruojami inžineriniai tinklai.

Įgyvendinus projektą bus pagerintos tranzitinio ir vietinio eismo sąlygos, sumažintas eismo įvykių skaičius, sumažintos kelio priežiūros ir remonto išlaidos, sumažintos transporto priemonių eksploatacinės išlaidos – glaustai projekto tikslus nupasakojo Rolandas Petkevičius.

Šiuo metu UAB „Lemminkainen Lietuva“ vykdomų magistralinio kelio A-15 Vilnius-Lyda ruožo 30,30-41,50 km. rekonstrukcijos darbų vadovas Markas Juchnevičius informavo, kad jau 2012 m. kovo 19 d. prasidėję darbai nenutrūkstamai vykdomi 4 mėnesius. Per tą laiką pavyko nuveikti labai daug – paklota 5 km. pirmos asfalto dangos. Esamomis sąlygomis – dideliam automobilių eismo srautui bei ne visada palankioms oro sąlygoms – tai yra tikrai geras rezultatas.

Kelių darbų specialistas išskyrė dvi pagrindines priežastis turinčias įtakos darbų atlikimo spartai –eismo intensyvumas ir oro sąlygos.

– Šiuo metu vykdomas visas kompleksas darbų – yra ne tik nuimama sena asfalto danga, bet ir vykdomi nukasimo darbai, pakeičiamas šalčiui atsparus sluoksnis, skaldos pagrindas. Visi darbai atliekami pagal galiojančius normatyvus, kuriems nusižengti neturime teisės. Nepaisant ne visada tinkamų oro sąlygų stipriai lenkiame pirmąjį darbų atlikimo grafiką. Šiuo metu dirbame pagal pakoreguotą darbų grafiką, kurį irgi lenkiame. Nepaisant šiuo metu vykdomu darbu įvykdymo spartos greičiau nei planuotą darbu užbaigti nepavyks, – sakė Markas Juchnevičius.

Šalčininkų rajono savivaldybės meras Zdzislav Palevič linkėjo darbus vykdančioms organizacijoms pasistengti kuo greičiau įvykdyti visus numatytus planus, tam kad gyventojai galėtų atsipūsti nuo sunkių eismo sąlygų remontuojamoje kelio atkarpoje.
Griežtai draudžiama Šalčininkietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Šalčininkietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Šalčininkietis.lt nuorodą.
Vardas: * 
El. paštas:  
Komentaras: * 
 
Rašyti
Portalo redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus info@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.
Kraunama...
Populiariausios naujienos